Wygodny fotel do biura

Jak wybrać wygodny fotel do biura?

Zastanawiasz się jaki jest wygodny fotel do biura? Chciałbyś, aby Twoja praca przy biurku nie wiązała się z bólami kręgosłupa? A dodatkowo marzysz, aby meble do biura odznaczały się ciekawym designem? Dowiedz się na co zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy.

Najbardziej ergonomiczne i wygodne siedzisko do pracy przy biurku

Niewątpliwie jeśli spędzasz wiele godzin siedząc przed komputerem w pracy. A dodatkowo chcesz, aby Twój kręgosłup nie był obolały to niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniego fotela biurowego. Na pewno moim faworytem jest HAG Capisco zaprojektowany przez Petera Opsvika w 1986 roku. Ikonę skandynawskiego designu specjalizującego się w rozmaitych koncepcjach siedzisk.

Kształt mebla nawiązuje do siodła, które ma wiele możliwości dostosowywania do potrzeb użytkownika. Jednocześnie pomaga przyjąć prawidłową postawę ciała wymuszając naturalne zakrzywienie w dolnej części pleców oraz wzmacniając mięśnie kręgosłupa.  Można regulować je zarówno na głębokość, jak również dobrać wysokość oparcia, doskonale dobierając do swojego wzrostu. Ponadto fotel biurowy można przechylać. A dodatkowo regulować napięcie nachylenia. Na siedzisku można siedzieć w różnorodny sposób. Od standardowej wysokości biurka do pozycji siedząco – stojącej. Na przykład inną ciekawą opcją jest siedzenie tyłem, tak że klatka piersiowa opiera się o oparcie. Dzięki temu rozwiązaniu można odciążyć plecy. Zaskakujące jest to, że na fotelu można siedzieć również bokiem, wtedy bok oparcia pełni funkcję podłokietnika, co zapewnia unikatowy kształt oparcia. Na koniec nie należy zapomnieć o wsparciu stóp. Dzięki specjalnie zaprojektowanej podstawie można swobodnie zmieniać pozycję stóp. Jednocześnie poprawiając krążenie krwi.

Zdecydowanie polecam ten mebel do biura osobom pracującym z domu. Jest to najbardziej wyjątkowe krzesło biurowe jakie poznałam. Oczywiście konstrukcja tego krzesła jest niezwykła, jakość jest bardzo wysoka i pięknie wykonana. Jednak ten mebel biurowy odradzam jako fotel gamingowy. Mam wątpliwości, jak można by było w pełni wykorzystać funkcjonalności tego siedziska podczas grania.

Doskonałym uzupełnieniem tego siedziska będzie regulowane biurko – czy to mechanicznie za pomocą korbki czy elektrycznie. Oczywiście wybór tutaj zależy głównie od budżetu.

https://store.flokk.com/poland/pl-pl/products/hag-capisco?model=8106-STD&code=02AZ62

https://store.flokk.com/poland/pl-pl/products/hag-capisco?model=8106-STD&code=02AZ62

About the author

Iza Terlikowska - Architekt wnętrz, Interior designer. Zajmuję się projektowaniem wnętrz biurowych, jak również wnętrz dla Klientów indywidualnych. Uwielbiam wnętrza dobrze zaprojektowane - czyli spójne. Zarówno pod względem funkcjonalnym oraz designu. Moja idea to rozwój i równowaga.

Related Posts

Leave a Reply