Tani projekt u architekta wnętrz?

Czy tani projekt z pomocą architekta wnętrza jest możliwy?

Bezsprzecznie koszt projektu wnętrza jest kluczową sprawą dla Inwestora. Zastanawiasz się czy tani projekt z pomocą architekta wnętrz jest realny? A może chciałbyś się dowiedzieć po co właściwie jest potrzebny architekt wnętrz? Zatem zapraszam do przeczytania poniższego artykułu.

Dlaczego warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

Decydując się na zakup własnego mieszkania lub domu wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z usług architekta wnętrz. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne – nie tylko na etapie wykończeniowym, ale już na etapie planowania układów funkcjonalnych czy instalacjach elektrycznych/hydraulicznych. Z czym zatem się wiąże skorzystanie z usług architekta wnętrz?

Reasumując, zatrudnienie architekta wnętrz nie tylko na wczesnym etapie inwestycji daje wiele korzyści. Poznaj je!

Korzyści zatrudnienia architekta wnętrz

Dlaczego projekt jest tani z pomocą architekta wnętrz

Zatrudnienie architekta wnętrz nie tylko na wczesnym etapie inwestycji daje wiele korzyści. Poznaj je!

Im wcześniej, tym lepiej
Zatrudnienie architekta wnętrz szczególnie korzystnie wypada na etapie, w którym budowa mieszkania jest jeszcze mało zaawansowana. Dzięki temu można dokonać zmian inwestorskich, które będą zdecydowanie mniej kosztowne, niż przeróbki, które trzeba by wykonać po otrzymaniu kluczy. Warto skorzystać przede wszystkim z możliwości naniesienia zmian lokatorskich, które często oferują deweloperzy w trakcie budowy inwestycji. Architekt wnętrz na tym etapie może już rozplanować ustawienie mebli i sprzętów, jak również włączników, gniazdek, podłączeń wodno-kanalizacyjnych czy ścian działowych.

Oszczędność czasu i pieniędzy
Zaprojektowanie spójnego i funkcjonalnego wnętrza to często kilka miesięcy pracy. Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, stworzenie wizualizacji, dobór materiałów czy opracowanie wytycznych dla wykonawców to ogrom pracy, którą trzeba wykonać przy projekcie wnętrza.  Dzięki architektowi wnętrz zaoszczędzisz również pieniądze. Architekt wnętrz dostosuje projekt do możliwości finansowych inwestora, 

Wiedza i doświadczenie
Architekt wnętrz posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dobry architekt wnętrz powinien się wyróżniać wysokim poczuciem estetyki oraz dużą wiedzą techniczną. Poza tym architekci wnętrz pracują nad projektem każdego dnia, zatem mają doświadczenie, które uchroni przed wieloma błędami. Projektanci posiadają również wiedzę dotyczącą na przykład materiałów, wiedzą które się najlepiej sprawdzą, a których lepiej unikać.

Wizualizacje
Wizualizacje 3d pozwalają zobaczyć wnętrze w różnych wariantach i kolorystyce, dzięki czemu unikniemy nie przemyślanych decyzji. Poza tym łatwiej jest się zdecydować na ostateczną wersję, jeśli zobaczymy ją w formie zdjęcia czy animacji.

Pomysły i wyobraźnia
Dobry architekt wnętrz posiada wysoce rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną potrzebną do zaprojektowania idealnego wnętrza. Kreatywność i racjonalizm pozwoli stworzyć wnętrze, które odzwierciedli charakter i styl życia domowników. Architekt wnętrz może podsunąć ciekawe pomysły, na które można nie wpaść samemu. Mogą to być innowacyjne materiały, rozwiązania techniczne, nietypowe sposoby na wykorzystanie przestrzeni.

 

 

Reasumując, tani projekt z pomocą architekta jest możliwy. Jeśli masz więcej pytań dotyczących kosztu projektu wnętrza, zapraszam do kontaktu z moją pracownią wnętrz.

Zapraszam do mojej pracowni

About the author

Iza Terlikowska - Architekt wnętrz, Interior designer. Zajmuję się projektowaniem wnętrz biurowych, jak również wnętrz dla Klientów indywidualnych. Uwielbiam wnętrza dobrze zaprojektowane - czyli spójne. Zarówno pod względem funkcjonalnym oraz designu. Moja idea to rozwój i równowaga.

Related Posts

Leave a Reply