Jak wybrać architekta wnętrz?

Jak wybrać architekta wnętrz? O fakcie, że pomoc takiej osoby jest nieoceniona, możesz się dowiedzieć z mojego wcześniejszego artykułu dlaczego warto skorzystać z usług architekta wnętrz. Jednak kolejnym pytaniem jest „Jak wybrać projektanta, tak aby spełnił on Twoje oczekiwania? Pamiętaj, że architekt wnętrz na czas realizacji projektu staje się osobą, z którą najprawdopodobniej będziesz miał bardzo częsty i bliski kontakt. W związku z tym musi to być właściwa osoba na właściwym miejscu. Ale co tak właściwie to znaczy?

Na rynku istnieje wiele pracowni architektonicznych, dekoratorów, projektantów i  aranżerów…jakkolwiek ich nie nazwiemy 😉 Swoje usługi w tym zakresie świadczą również deweloperzy. Warto wybrać rzetelnego reprezentanta, nie tylko kierując się ceną, ale przede wszystkim jakością usług.

Biura architektoniczne

Zajmują się przede wszystkim projektami budynków, a wnętrza stanowią niejako dodatek do uzupełnienia oferty.  Jednak wybór biura architektonicznego będzie najprawdopodobniej najdroższym rozwiązaniem. Ponadto, z mojego doświadczenia wynika, że zatrudnieni architekci zazwyczaj nie przywiązują dużej wagi do funkcjonalności oraz ergonomii pomieszczeń.

Projektanci w salonach sprzedaży

Mogę tu podać przykłady sklepów z wyposażeniem kuchni czy łazienek, w których bardzo często projekt dostaniesz „gratis”(czyli jest doliczany do produktu). Dużą zaletą jest niska cena, jednak wad jest zdecydowanie więcej: dotyczą jednego pomieszczenia (projekt mieszkania nie będzie spójny), projekty mogą być nagminnie kopiowane, zazwyczaj są to tylko ogólne koncepcje kolorystyczne i produktowe, mające na celu sprzedać konkretne produkty sklepowe.

Studenci lub absolwenci

Bardzo często oferują kompleksowe projekty w niskich cenach, jednak brakuje im doświadczenia, a terminowość i jakość wykonywanych projektów może nie zawsze się okazać zadowalająca. Oczywiście, zdarzają się osoby kompetentne, aczkolwiek znalezienie ich może okazać się bardzo pracochłonne.

Biura zajmujące się architekturą wnętrz

Z reguły posiadają dużą wiedzę i największe doświadczenie. Koszt projektu może nie być najniższy, ale powinien gwarantować najlepszy efekt końcowy. Dobra jakość za odpowiednią cenę.

Pamiętaj!

Wybór architekta wnętrz, należy zawsze potwierdzić rozmową, w której przedstawisz mu swoje oczekiwania. Ważnym aspektem jest również oferta, jaką może Ci zaproponować, i ile czasu może Ci poświęcić w ramach projektu. Warto przejrzeć również portfolio zrealizowanych projektów, przyglądając się nie tylko kwestii wizualnej, ale i funkcjonalnej (czyli rozmieszczeniu poszczególnych elementów). Pamiętaj również o referencjach od klientów, u których będziesz mógł zweryfikować m.in. słowność projektanta, czy umie się wsłuchać w Twoje potrzeby i zainspirować do nowych decyzji.

Bez względu na to jaką pomoc się zdecydujesz, przed rozpoczęciem remontu i wydaniem kilkudziesięciu tysięcy złotych, warto zasięgnąć rady fachowca.

Szukasz sprawdzonego i zaufanego architekta wnętrz?
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony
fresh-design.com.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną!
Razem stworzymy Twoje wymarzone wnętrze!

By |2017-12-08T09:55:57+00:00Grudzień 6th, 2017|porady|0 Comments

Leave A Comment