Idealne wnętrze

Idealne wnętrze – czyli kilka rad, jak stworzyć idealną przestrzeń.

Układ funkcjonalny

Idealne wnętrze to przede wszystkim dopasowany do Twoich potrzeb układ funkcjonalny, czyli rozmieszczenie stref oraz mebli i wyposażenia, jak również wysokość blatów oraz innych sprzętów. Najprościej ujmując, to taki który jest komfortowy w użytkowaniu.

Jakość i praktyczność materiałów

Na rynku istnieje ogromny wybór materiałów. Przy doborze odpowiednich warto zwrócić uwagę na ich jakości wykonania oraz trwałości. Zastanów się również, jakiej pielęgnacji wymaga dany materiał oraz jakie będzie miejsce jego użycia (np. marmur w kuchni na blacie – ostatni hit w aranżacji wnętrz. Niestety jego podatność na wilgoć w tym miejscu i uszkodzenia, powinny Cię do tego zniechęcić). Pomyśl również o funkcjonalności mebli. Przykładem może tu być wybór krzesła, które będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale będzie po prostu wygodne.

Estetyka wnętrza i dbałość o detale

Idealne wnętrze powinno być spójne wizualnie i stanowić jakąś całość. Projekt Twojej przestrzeni dobrze by koncentrował się na dokładnym wyborze detali i drobnych materiałów wykończeniowych – to one decydują o ostatecznym charakterze wnętrza i ostatecznie wpływają na jego wygląd.

Wybór fachowca

Oprócz projektu bardzo istotna jest jakość wykonania i przyjęte technologie. Dlatego pamiętaj, aby korzystać ze sprawdzonych wykonawców. Nawet najpiękniejszy projekt, bez odpowiedniej realizacji nie przyniesie wymarzonego efektu.

Podsumowując, wnętrza idealne, to takie które odzwierciedla Ciebie, czyli Twój indywidualny styl i charakter. Nie traktuj swojego mieszkania czy domu jako jedynego i ostatecznego na najbliższe 20 lat.  Tak jak zmieniasz się Ty, wnętrza też powinny się zmieniać. Nie muszą to być wielkie zmiany. Nieraz wystarczy wymienić kilka dodatków czy zmienić kolor ścian aby zyskać nowe oblicze swojego otoczenia.

 

Marzysz o idealnym wnętrzu?
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony
fresh-design.com.pl

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną!
Razem stworzymy Twoje wymarzone wnętrze!

 

 

Kontakt

 

 

 

By |2017-12-08T09:43:05+00:00Grudzień 7th, 2017|porady|0 Comments

Leave A Comment